• Koło teatralne

• Podczas zajęć KOŁA TEATRALNEGO uczniowie będą ćwiczyli ruch sceniczny, emisję głosu, układy taneczne. Dzieci będą przygotowywały swoje role oraz  brały aktywny udział w tworzeniu scenografii oraz kostiumów.

Zajęcia teatralne pomogą nieśmiałym wyjść do innych, nadpobudliwym opanować emocje.  Edukują, ale przede wszystkim jest to świetna zabawa!

Dzięki przedstawieniom teatralnym i próbom będą uczyli się samokontroli, odpowiedzialności za kolegę, koleżankę, szeroko pojętej pracy zespołowej.

Swoje umiejętności będą prezentować w Bielańskim Centrum Wsparcia Seniora oraz w przedszkolach.

Zajęcia koła teatralnego to również jedna z form spędzania wolnego czasu, źródło przeżyć.  Przeznaczone są dla uczniów klas 1-4. Będą odbywać się w poniedziałki 15.40- 16.20.

Cele ogólne:

- rozwijanie zainteresowań uczniów teatrem

- przygotowanie do świadomego uczestnictwa w kulturze, dą

- kształtowanie wrażliwości estetycznej

- udział w życiu kulturalnym szkoły

- doskonalenie umiejętności w zakresie techniki mówienia, dykcji,

Formy i metody pracy:

- praca z tekstem;

- drama; burza mózgów;

-  projekty dekoracji, kostiumów ;

- ćwiczenia uwzględniające mimikę, gest, mowę ciała;

-  ćwiczenia integrujące grupę;

-  praca indywidualna i zbiorowa.